تبلیغات
الکتروتکنیک پویا puya electrotecknic - خداحافظی با صفحات لمسی
 
الکتروتکنیک پویا puya electrotecknic
« تقدیم به آنان كه عاشق آموختن و یاد دادن هستند.و به محبت ها و عشق های معلمی، که دیرپا و جاودانه است اهمیت می دهند. »
درباره وبلاگ


گسترش ونشر علم و تخصص بر پایه حفظ اصالت و تزکیه نفس، از اصول اصلی پیشرفت و موفقیت است.

مدیر وبلاگ : محمد فندخت
نویسندگان
نظرسنجی
مطالب ارائه شده در وبلاگ چگونه است ؟
شنبه 31 اردیبهشت 1390 :: نویسنده : محمد فندخت

صفحات لمسی با استفاده از خواص اشیا و اجسام مختلف نظیر گرما، نیرو، هدایت الكتریكی، نور و مقاومت تماس یك شیء یا انگشتان دست افراد را تشخیص می‌دهند. . ..... ادامه

از این به بعد با صفحه های لمسی خداحافظی کنید

نمایشگرهایی كه روی هوا نقش می‌بندند

صفحات لمسی با استفاده از خواص اشیا و اجسام مختلف نظیر گرما، نیرو، هدایت الكتریكی، نور و مقاومت تماس یك شیء یا انگشتان دست افراد را تشخیص می‌دهند. تركیب یك صفحه لمسی با یك صفحه نمایش ازجمله فناوری‌هایی است كه امروزه در طراحی و ساخت نمایشگرهای كامپیوتری و تلویزیونی و ساخت صفحه نمایش گوشی‌های پیشرفته و هوشمند تلفن همراه به عنوان ابزاری بهینه برای برقراری ارتباط با دستگاه‌ها و سیستم‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از نمایشگرهای لمسی در لپ‌تاپ‌ها، تلفن‌های همراه هوشمند، دستگاه‌های پخش فایل‌های صوتی و تصویری و همچنین تبلت‌ها یا همان نسل جدید كامپیوترهای لوحی بشدت در حال گسترش است و با توجه به اهمیت و نقش این فناوری، شاهد تغییرات جدیدی در زمینه طراحی و ارتقای عملكرد نمایشگرهای لمسی هستیم كه موجب خواهد شد نمایشگرهای لمسی جدید با قابلیت‌های منحصر به فرد در ساخت سیستم‌های دیجیتالی مورد استفاده قرار گیرد.

نقاشی روی هوا را تجربه كنید

اگرچه باید پذیرفت كه نمایشگرهای لمسی توانستند تحولات بزرگی را در دنیای فناوری به ارمغان آورند و این امكان را برای ما به وجود آورند كه بتوانیم به شیوه‌ای متفاوت از گذشته و تنها از طریق تماس انگشتان دست با نمایشگر با كامپیوتر، گوشی همراه، تبلت و بسیاری از دیگر فناوری‌های مشابه ارتباط برقرار كنیم، اما از آنجایی كه محققان همواره در تلاش هستند تا به راهكارهای جدیدی در عرصه فناوری دست یابند شاید دیگر وقت آن رسیده باشد كه صدرنشینی در فهرست فناوری‌های برتر در ساخت نمایشگرها را به فناوری جدیدی بدهیم كه شیوه جدیدی از برقراری ارتباط بین شما و ابزارهای دیجیتالی خواهد بود. بی‌شك همه ما استفاده از فناوری‌های مبتنی بر استفاده از نمایشگرهای لمسی را تجربه كرده‌ایم و با طرز كار آنها آشنایی داریم. از موس‌های لمسی كه در هنگام كار با نوت‌بوك‌ها از آنها استفاده می‌كنیم تا گوشی‌های مجهز به نمایشگر لمسی همه و همه موجب شده‌اند تا برای انجام اغلب كارهای روزمره خود به فناوری صفحات لمسی وابسته باشیم، اما گروهی از محققان موسسه تحقیقاتی A&M در ایالت تگزاس آمریكا فناوری جدیدی را معرفی كرده‌اند كه این فناوری به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید از یك قالب یا فریم خالی كه از قابلیت‌هایی شبیه به صفحات لمسی برخوردار است به عنوان یك صفحه نمایشگر استفاده كنید. ویژگی‌ منحصر به فرد این فناوری در این است كه این امكان را به شما می‌‌دهد تا با استفاده از دست‌ها، پاها، آرنج‌ دست یا هر قسمت دیگری از بدنتان روی این قاب خالی نقاشی كنید یا متنی را بنویسید. اگرچه چند سالی است كه طراحی و ساخت فریم‌های حساس به لمس به منظور افزودن قابلیت‌های تعاملی در بسیاری از سطوح مورد توجه قرار گرفته است، اما تاكنون تنها نمونه‌های بسیار كوچكی از این نوع قاب‌های لمسی كه كاربرد آنها محدود به ابزارهای خاصی بوده است ساخته شده‌اند، اما به نظر می‌رسد كه این نوع فریم‌ها كه قادر به تشخیص حركات قسمت‌های مختلف بدن فرد كاربر هستند بتوانند نویدبخش ظهور نسل جدیدی از نمایشگرهای لمسی در فناوری‌های دیجیتال باشند.

 تصاویری روی یك قاب‌ خالی

این فریم Zero touch نام دارد و بر خلاف این كه از نظر ظاهری شبیه به یك قاب خالی است براساس آخرین فناوری‌های روز دنیا طراحی شده و مجهز به قابلیت‌های پیشرفته‌ای است كه استفاده از آن را در زمینه‌های مختلفی امكان‌پذیر می‌سازد. این فریم 28 اینچی از 256 حسگر مادون قرمز و همچنین 32 LED تشكیل شده است. هر منبع نوری LED كه در فركانس مشخصی خاموش و روشن می‌شود به وسیله مجموعه‌ای از حسگرها در این فریم خالی خوانده می‌شود. به این ترتیب این نمایشگر می‌تواند هر چیزی را كه از میان آن عبور كرده یا در مقابل آن به حركت درمی‌آید تشخیص دهد. به عبارت دیگر همه اطلاعات از درون یك شبكه دیواری نامرئی عبور كرده و شناسایی خواهد شد. اگر این نمایشگر روی نمایشگر كامپیوتر قرار گیرد، نمایشگر كامپیوتر شما به یك نمایشگر تعاملی تبدیل خواهد شد.

نكته: با فناوری Zero Touch بدون این كه نیاز به یك سطح نمایش داشته باشید قادر خواهید بود استفاده از نمایشگر چند لمسی سه‌بعدی را هم تجربه كنید

از آنجایی كه هر LED در هر ثانیه بیش از 2400 بار چشمك ‌زده یا به عبارتی دیگر روشن و خاموش می‌شود این نمایشگر از قابلیت‌های تعاملی منحصر به فردی برخوردار خواهد بود. این قاب خالی با استفاده از USB به كامپیوتر متصل می‌شود تا به این طریق بتواند انرژی مورد نیاز خود را تامین كرده و اطلاعات مورد نظر خود را نیز از مجموعه اطلاعات ثبت شده در كامپیوتر به دست آورد. حسگرهای مادون قرمز و LEDها موجب خواهند شد كه تصویر شفافی از هر جسمی كه در مقابل این صفحه قرار می‌گیرد روی سطح نمایشگر نقش بندد. تركیب همه این فناوری‌ها در كنار هم منجر به ساخت فریم‌هایی شده است كه وقتی كاربر در مقابل آن قرار می‌گیرد تصور خواهد كرد تصویری از جسمی كه درون این قاب است را روی سطح نمایشگر می‌بیند و این در حالی است كه این تصاویر و واژه‌ها از طریق حركات دست شما در مقابل این صفحه خلق شده‌اند. با توجه به ویژگی‌های این فناوری می‌توان پیش‌بینی كرد كه بتوان از فناوری ساخت نمایشگرهای Zera Touch در زمینه‌های مختلف استفاده كرد. برای مثال جراحان مبتدی و تازه‌كار با استفاده از این فناوری حركات دست خود را از طریق انجام تمرینات متوالی اصلاح كنند و به این ترتیب در بسیاری از دیگر كارها كه انجام آنها مستلزم ظرافت‌های حركاتی است می‌توان از صفحات Touch Zero برای انجام تمرین و آموزش استفاده كرد. قیمت برآورد شده برای ساخت نمونه آزمایشگاهی این فریم‌ها حدود 450 دلار است كه پیش‌بینی می‌شود وقتی این فناوری به تولید انبوه برسد بتوان هزینه ساخت آن را كاهش داده و این فریم را به قیمت 300 دلار به بازار عرضه كرد. بسیاری از محققان بر این باورند كه این فناوری می‌تواند راهنمای خوبی برای نظارت بر عملكرد دستگاه‌ها و ماشین‌آلات پیچیده باشد و همچنین كارمندان نیروهای نظامی می‌توانند از این فناوری برای آموزش مهارت لازم استفاده كنند. این فناوری در حال حاضر به صورت دوبعدی است كه پیش‌بینی می‌شود با گسترش این فناوری در آینده‌ای نزدیك شاهد رونمایی از نسل جدیدی از این فریم‌ها كه سه‌بعدی هستند نیز باشیم. متخصصانی كه استفاده از این فریم را تجربه كرده‌اند بر این باورند كه هرگز پیش از این چنین حسی را تجربه نكرده‌اند. Touch Zero در مقایسه با دیگر فناوری‌های صفحه لمسی بسیار سریع‌تر عمل می‌كند و به سرعت هر حركتی را تشخیص می‌دهد و از آنجایی كه قادر است همزمان چندین لمس مختلف را تشخیص دهد شبیه به سیستم‌های چند لمسی است و این در حالی است كه نمایشگرهای لمسی كه پیش از این از آنها استفاده می‌شد تنها می‌توانستند یك یا دو انگشت كاربر را در هنگام كار با نمایشگر تشخیص دهند.

مطلب برگرفته شده از ضمیمه کلیک (روزنامه جام جم ) به قلم  خانم فرانک  فراهانی  جم

نوع مطلب : مکانیک، IT، 
برچسب ها : لمسی، LCD،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 9 شهریور 1396 05:28 ب.ظ
I was recommended this blog by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him as nobody
else know such detailed about my difficulty. You are wonderful!
Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
خدمات وبلاگ نویسان جوانBlogCodeکد حدیث تصادفیکد حدیث تصادفیکد حدیث تصادفی

.

دانستنی ها

دانستنی ها

مرکز کامپیوتر نوین آماده ارائه کلیه خدمات نرم افزاری و سخت افزاری ، نصب دوربین های مداربسته ، سیستم دزدگیر و .. میباشد. -آدرس: بندر ترکمن ، میدان مختوم قلی ،روبروی مرکز بهداشت ، تلفن 4281522 .