تبلیغات
الکتروتکنیک پویا puya electrotecknic - عزت نفس
 
الکتروتکنیک پویا puya electrotecknic
« تقدیم به آنان كه عاشق آموختن و یاد دادن هستند.و به محبت ها و عشق های معلمی، که دیرپا و جاودانه است اهمیت می دهند. »
درباره وبلاگ


گسترش ونشر علم و تخصص بر پایه حفظ اصالت و تزکیه نفس، از اصول اصلی پیشرفت و موفقیت است.

مدیر وبلاگ : محمد فندخت
نویسندگان
نظرسنجی
مطالب ارائه شده در وبلاگ چگونه است ؟
راهکارهای افزایش عزت نفس در دانش‌آموزان           ( آذر   حاجی عباسی تبریزی )

عزت نفس و خود ارزشمندی از اساسی‌ترین عوامل رشد مطلوب شخصیت دانش آموزان محسوب می‌شود. حس ارزشمند بودن هر فرد از مجموع افکار، احساسات، عواطف و تجربیات او در طول زندگی ناشی می‌شود. مجموعه برداشت‌ها و تجربه‌هایی که فرد از خودش دارد، باعث می‌شود که نسبت به خود احساس خوشایند یا برعکس احساس ناخوشایندی داشته باشد.

عزت نفس از مهم‌ترین عوامل تعدیل کننده فشارهای روانی – اجتماعی بوده و بر زمینه‌های روابط خانوادگی، تعامل‌های اجتماعی، موفقیت‌های تحصیلی، تصور بدنی و احساس خود ارزشمندی کلی مبتنی است و میزان اهمیت این زمینه‌ها با توجه به تفاوت‌های فردی و رشد فرد تغییر می‌کند.

پیوند افراد خانواده و رعایت احترام متقابل یکدیگر، در سلامت روانی - جسمانی دانش آموز تأثیر بسزایی دارد. به گونه‌ای که الگوهای رفتاری وی را در بزرگسالی بنیان نهاده و موجبات امنیت خاطر و عزت نفس را در وی فراهم می‌آورد. به تدریج که کودکان به سوی نوجوانی می‌روند. پذیرش اجتماعی توسط همسالانشان نقش مهم‌تری نسبت به خانواده و شکل‌گیری عزت نفس کلی آنان ایفا می‌کند.

هر چه ایده آل فرد با خود یا خویشتن وی نزدیک‌تر باشد، عزت نفس او بیشتر و شخصیت وی متعادل‌تر است. به تعبیری دیگر شخص دارای سلامت روانی خواهد بود. البته تصوری که فرد از خود دارد در تعیین روابط با دیگران نیز سهم عمده‌ای دارد.

کارایی و اعتماد به نفس در دانش آموزانی به بهترین وجه رشد می‌کند که در خانواده‌های گرم و نوازشگر پرورش می‌یابند. خانواده‌‌هایی که در آنها، رفتار مسئولانه را پاداش می‌‌دهند و همراه با آن فعالیت‌های مستقل و تصمیم‌گیری را نیز تشویق می‌کنند.

بهره‌مندی از عزت نفس، علاوه بر آنکه جزئی از سلامت روانی محسوب می‌شود، با پیشرفت تحصیلی نیز مرتبط است برخی از ویژگی‌های دانش آموزی که دارای عزت نفس است عبارتند از:

1-مسئولیت پذیر است.

2-سریع و با اطمینان عمل می‌کند.

3-به پیشرفت‌هایش افتخار می‌کند.

4-مستقل عمل می‌کند و خودش تصمیم می‌گیرد.

5-با اطمینان خود را درگیر چالش‌های درس و زندگی می‌کند.

6-هیجانات و احساسات زیادی از خود نشان می‌دهد.

7-شکست‌ها را به آسانی و با امید به پیروزی به خوبی تحمل می‌کند.

8-دوست دارد دیگران را تحت تأثیر قرار دهد.پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
خدمات وبلاگ نویسان جوانBlogCodeکد حدیث تصادفیکد حدیث تصادفیکد حدیث تصادفی

.

دانستنی ها

دانستنی ها

مرکز کامپیوتر نوین آماده ارائه کلیه خدمات نرم افزاری و سخت افزاری ، نصب دوربین های مداربسته ، سیستم دزدگیر و .. میباشد. -آدرس: بندر ترکمن ، میدان مختوم قلی ،روبروی مرکز بهداشت ، تلفن 4281522 .